Uroczyste obchody stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę

     W niedzielę, 11 listopada 2018 r. minęło 100 lat odkąd Polska odzyskała suwerenność po 123 latach niewoli zaborców. Z tej okazji w naszej szkole w piątek, 9 listopada miała miejsce wielka uroczystość pod hasłem: Poznaj swój kraj.

Głównym celem imprezy była prezentacja regionów naszego państwa. Wszystkie klasy przygotowały się wspaniale. Największe oklaski  zdobyli uczniowie prezentujący tańce ludowe: przedszkolaki, klasa II  i VIII. Mogliśmy obejrzeć przepiękne stroje ludowe pokazane przez zerówkę, klasę III SP, VIII i IV, która znakomicie wyśpiewała alfabet kaszubski. Szóstaki przygotowały ciekawe scenki w gwarze poznańskiej, a klasa VII rozbawiła nas przedstawiając zwyczaj zwany Siudą Babą. Nie zabrakło pieśni regionalnych śpiewanych przez klasy II, V i VII . Pierwszaki i III gimnazjum dwoiły się i troiły, by zachęcić do obejrzenia najbardziej znanych atrakcji Mazur i  Mazowsza. Pomiędzy tym wszystkim czekały na nas stoły zastawione potrawami ludowymi. Były oscypki, śledzie po kaszubsku, łazanki, kluski śląskie i wiele innych smakowitości. O 11.11 jak w większości szkół i my zaśpiewaliśmy cztery zwrotki hymnu, ale jak!! Nie wiem czy ktoś lepiej potrafi. Oj, długo by jeszcze pisać co to był za pokaz... A ta etiuda dla Niepodległej i taniec zbójnicki przedszkolaków... ech! Reasumując-było cudnie! Zapraszam do galerii zdjęć.

Dorota Trąbińska

Zdjęcia zostały zamieszczone w Galerii - kliknij tutaj >>>>>

Dodatkowe informacje

stat4u