„Serce od serca” – akcja jak się patrzy!

Spółka COPERNICUS Podmiot Leczniczy w Gdańsku i Pomorski Kurator Oświaty zaprosiły środowisko oświatowe województwa pomorskiego do wzięcia udziału w realizacji projektu „Serce od serca”. Projekt ten ma na celu zapewnienie komfortu kobietom po mastektomii a polega na uszyciu specjalnie wyprofilowanych poduszek, które przynoszą ulgę w ciężkim okresie pooperacyjnym.

Pani Elwira Wilma – wychowawca oddziału przedszkolnego - postanowiła przyłączyć się do tej wspaniałej akcji charytatywnej. Dzięki szybko i sprawnie zebranym funduszom udało się zakupić odpowiednie tkaniny bawełniane oraz wypełnienie do poduszek. W szyciu poszewek swą pomoc zaoferowała pani Małgorzata Gonet z Suchorza – wspólnie z panią Elwirą uszyły 63 poszewki w niespełna dwa tygodnie.

Dnia 22 listopada szesnaście kobiet dobrej woli zebrało się w naszej szkole by powypełniać poduszki silikonowym wkładem, zaszyć je oraz spakować do dalszego transportu. Wolontariuszki pracowały bez wytchnienia przez prawie cztery godziny! Efekt: 62 poduszki! Dziś nastąpiło przekazanie „serc” przedstawicielowi spółki COPERNICUS. Wyjątkowo staranne wykonanie poduszek zrobiło niemałe wrażenie na pani Katarzynie Brożek, a pochwałom nie było końca. Mięciutkie i kolorowe serca przewiezione dziś jeszcze zostały prosto do oddziałów onkologicznych – m.in. również do szpitala w Słupsku.

Dziękujemy wszystkim za pomoc w realizacji projektu na terenie naszej szkoły. Okazaliście wielkie serce ! Niewątpliwie trzeba mieć wielkie serce by ulżyć w cierpieniu potrzebującym.

Dziękujemy rodzicom, nauczycielom, pani Małgorzacie za pomoc w uszycie tylu poszewek, personelowi obsługi naszej szkoły, dzieciom z obydwu oddziałów przedszkolnych (które też uczestniczyły w tworzeniu poduszek) oraz innym osobom nie związanym z oświatą.

Zachęcamy do obejrzenia zdjęć z akcji.

 Elwira Wilma

Ewa Ryder-Sobczyk

 


 

 

Dodatkowe informacje

stat4u