Szkolny Konkurs Pieknego Czytania

27 listopada odbył się Szkolny Konkurs Pięknego Czytania, który dzięki współpracy bibliotekarzy pani Anetty Ginter i pani Ewy Szynal został przeprowadzony  w Bibliotece Publicznej w Barcinie. Celem konkursu była promocja czytelnictwa, kształtowanie umiejętności pięknego czytania oraz uczenie rywalizacji w miłej atmosferze.

Do konkursu zostali wytypowani uczniowie przez nauczycieli polonistów oraz wychowawców klas młodszych. Każdy uczestnik otrzymał od bibliotekarza przygotowany fragment książki, który miał za zadanie  w domu przygotować , aby przeczytać go przed komisją konkursową.Komisja podczas czytania oceniała płynność, wyrazistość i bezbłędność czytania oraz dykcję i interpretacje czytanego tekstu. Konkurs odbył się w dwóch kategoriach klas I-III i klas IV-VII. Wszystkie dzieci były wspaniale przygotowane. Swoje teksty przeczytali naprawdę  pięknie. Po wystąpieniu wszystkich uczestników nastąpiła przerwa  na  przygotowany przez panią Ewę  poczęstunek. Na koniec zostały ogłoszone wyniki, a każdy uczestnik otrzymał książkę "Wszystkie dzieci nasze są". Nagrody główne zostaną wręczone na apelu szkolnym. A oto wyniki:

 W kategorii klas młodszych:

I miejsce: Natalia Cudziło

II miejsce: Maja Kozieł

III miejsce: Kamila Barcikowska

 W kategorii klas starszych:

I miejsce: Jędrzej Plutowski

II miejsce: Aleksandra Czech

III miejsce: Maja Czech

 

 

 

 

 

 

Dodatkowe informacje

stat4u