Pasowanie pierwszolkasistów

 W środę 28.11 odbyło się w naszej szkole Pasowanie na ucznia. Uroczysty apel poprowadziła pani Honorata Wróblewska. Na początek pierwszaki zaprezentowały swoją wiedzę i umiejętności w programie artystycznym. Dzieci recytowały wiersze, śpiewały piosenki, tańczyły i rozwiązywały zagadki. Poradziły sobie znakomicie,o czym świadczyły gromkie brawa rodziców i gości. Po występach przyszedł czas na pasowanie.

Przed pocztem sztandarowym pierwszacy ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Dyrektor szkoły pan Jan Pawlicki dokonał ceremonii pasowania dotykając każdego ucznia ołówkiem i wypowiadając słowa: Pasuję cię na ucznia klasy pierwszej Szkoły Podstawowej w Barcinie. Wychowawczyni pani Patrycja Szulc wręczyła dzieciom dyplomy i słodkie niespodzianki. Następnie również wszyscy goście podarowali pierwszakom drobne upominki, składając im najlepsze życzenia. Ten dzień na długo zostanie w pamięci wszystkich nowo przyjętych do społeczności szkolnej uczniów klasy pierwszej.

 

Dodatkowe informacje

stat4u