Miedzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szlkolnych 2017

 

KSIĄŻKA NAS ŁĄCZY

 To hasło tegorocznych obchodów

 MIĘDZYNARODOWEGO MIESIĄCA BIBLIOTEK SZKOLNYCH

 Z tej okazji w miesiącu październiku biblioteka oferuje następujące atrakcje:

Czytaj więcej: Miedzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szlkolnych 2017

Programy Czytelnicze

     W roku szkolnym 2016/2017  realizowane były dwa programy czytelnicze mające  na celu zachęcić dzieci i młodzież do czytania.
Pierwszy program to "Klasa starsza czyta klasie młodszej", który był prowadzony drugi rok. Każdego miesiąca klasa starsza na swoich lekcjach wychowawczych czytała swoim młodszym kolegom i koleżankom.
Drugi program to " Duży czyta małemu"  został wprowadzony w tym roku szkolnym. Programem były objęte oddziały przedszkolne. Chętni uczniowie z klas od IV do III gimnazjum w każdym miesiącu czytali młodszym dzieciom.

Czytaj więcej: Programy Czytelnicze

Spotkanie autorskie z Barbarą Kosmowską

 W dniu 5 maja 2017 roku odbyło się spotkanie autorskie z panią Barbarą Kosmowską, które zostało zorganizowane przy współpracy z panią Ewą Szynal -bibliotekarza Filii Biblioteki Publicznej w Barcinie. W imprezie uczestniczyła klasa V i część uczniów z klasy VI. Spotkanie upłynęło na ciekawej rozmowie. Pani Basia jest tak energiczną osobą, zgadała nas wszystkich tak, że nawet robienie zdjęć wyleciało nam z głowy i uciekła bez zbiorowej fotki. Mamy nadzieję, iż może to oznaczać, że jeszcze do nas zawita.

 Ewa Szynal

 Anetta Ginter

Czytaj więcej: Spotkanie autorskie z Barbarą Kosmowską

Spotkanie autrorskie z Rafałem Witkiemm

Dnia 12.05.2016 do Biblioteki Publicznej w Barcinie przybył aż z Warszawy autorksiążek dla dzieci i młodzieży Rafał Witek .Spotkanie autorskie mogło odbyć się dzięki współpracy bibliotekarzy pani Ewy Szynal i pani Anetty Ginter. Pan Rafał to człowiek wielkiego wzrostu z ogromną wyobraźnią, zdobywca nagrody głównej w konkursie "Popisz się przed dzieckiem". W spotkaniu uczestniczył dyskusyjny klub książki oraz klasa V Zespołu Szkół w Barcinie.

Czytaj więcej: Spotkanie autrorskie z Rafałem Witkiemm

Dodatkowe informacje

stat4u